EST RUS
 
Jõulurahu soovides 2014
Jõulurahu aeg on käes, kiirelt muutuvas maailmas on siis vähemalt ...
aasta 2013
Eesti Vabariigi aastapäev külvab vastuvõtukutseid

Eesti Vabariigi aastapäev pistab pihku tänukirju ja jagab kutseid mitmesugustele vastuvõttudele, katab kultuuriasutustes suupistelaudu ning kutsub pillimehed mängima.


23. veebruaril ootavad Jõhvi omavalitsus ja Ida-Virumaa omavalitsuste liit ligi 500 külalist Jõhvi kontserdimajas toimuvale pidulikule kontsertaktusele, kus esinevad Kiigelaulukuuik ja Olav Ehala. Kell 18 algava ning kolm tundi kestva ürituse ajal saavad külalised enne kontserdiosa suupistetega kinnitada keha fourchette-lauas. "Mingit trepi peal külaliste tervitamist ja pokaalide kokku löömist ei tule," märkis IVOLi tegevdirektor Urve Erikson.
Narvas rent odavam

Samal päeval kell 16 korraldavad Kohtla-Järve omavalitsusjuhid vastuvõtu Kohtla-Järve kultuurikeskuses, kuhu on kutsutud 450 inimest, kes saavad osa Narva sümfooniaorkestri esinemisest.

Ida-Viru maavanema Ago Silde allkirja kandva kutsega pääseb 21. veebruaril pidulikule vastuvõtule Geneva meelelahutuskeskusesse Narvas, mis kestab kolm tundi kella 17-20 ning kus esinevad Narva ja Viljandi kultuurikolledži muusikud. Kutseid on laiali saadetud 400 ringis.

Ka ühel varasemal aastal külalisi Narvas vastu võtnud maavanema liisk langes taas piirilinna meelelahutuskeskuse kasuks Jõhvi kontserdimajast odavama rendihinna pärast, märkis maasekretär Eve East.

Küll aga korraldab Jõhvi kontserdimajas samal päeval vastuvõtu rahvastikuministri esindaja Ida-Virumaal Ken Koort, kes on teele pannud 300 kutset. Jõhvi kontserdimaja rendihinda kommenteerides ütles Koort: "Kõik on suhteline."

Kõige nooremad külalised

Koorti külalised on teiste vastuvõttudele kutsututega võrreldes tunduvalt nooremad: keskmine vanus küünib vaid veidi üle kahekümne, kuna 26aastase rahvastikuministri esindaja külaliseks on hästi õppiv noorsugu maakonna kutse-, kesk- ja kõrgkoolidest. "Nii pidulikele üritustele noori enamasti ju ei kutsuta, kuid miks peavad alati vaid tuntud ärimehed ja vallajuhid neist osa saama," põhjendas Koort oma valikut külaliste osas, lootes noortes kasvatada oma kutsega vabariigi aastapäevaüritusele patriotismitunnet.

Kell 18 algaval vastuvõtul esinevad sümfoonikud Narva ja piirivalveorkestrist, keda dirigeerib Peeter Saul. "Kontsert, suupisted, ball," kirjeldas Koort eelolevat vastuvõttu, mis tipneb jalakeerutusega. "Kel ballikleiti pole, ei pea sellepärast muretsema," nentis ta, "piisab pidulikust riietusest."

Kaks päeva hiljem, 23. veebruaril korraldavad Genevas vastuvõtu Narva omavalitsusjuhid. Linnavalitsuse infoteenistuse andmetel saavad kutse 167 inimest, esinema on palutud Narva poistekoor ja Tobiase keelpillikvartett Tallinnast.


Allikas: Põhjarannik
[Lisatud 16.02.07]
Ken Koort
AS Panaviatic
Ken Koort  ken@koort.ee  +372 50 41 061