EST RUS
 
Jõulurahu soovides 2014
Jõulurahu aeg on käes, kiirelt muutuvas maailmas on siis vähemalt ...
aasta 2013
MIKS nii palju Eesti lapsi elab vaesuses?

Statistika kohaselt elas möödunud aastal viiendik lastest peredes, kus sissetulek ühe pereliikme kohta jäi alla 1936 krooni, mis on ametlikult kehtestatud vaesusriski piir.

Rahvastikuministri nõunik ja esindaja Ida-Virumaal KEN KOORT:
Ega vastu vaielda saa, et probleem on olemas, ja võib oletada, et Ida-Virumaal on see arv veelgi suurem. Aga muidugi, vaesus on selline suhteline mõiste. Kas näiteks lastekodus, riigi ülalpidamisel elavad lapsed ei ole vaesed, kuigi nende sissetulek ületab kindlasti vaesuspiiri? Arvan, et nad on vaesemad kui need lapsed, kelle vanematel ei ole võimalik osta nii palju uusi riideid ja asju kui tahaks, kuid neil on pered siiski olemas. Ja peredes elavad lapsed on kindlasti rikkamad, sest mitte miski ei asenda kodusoojust ja armastust.

Olen ise kõik Ida-Virumaa lastekodud läbi käinud ja ega seal midagi rõõmustavat ole. Aga ka lastekodulaste probleemi lahendamisel toimuvad minu meelest positiivsed nihked ja sellega püütakse kogu aeg tegeleda. Hooldusperede süsteem on läinud ülesmäge ning kuigi numbriliselt on hooldusperede arvus viimase aasta jooksul toimunud tagasiminek, on siin kindlasti oma osa ka sellel, et väga paljud hoolduspered on lapsendanud.
[Lisatud 01.06.05]
Ken Koort
AS Panaviatic
Ken Koort  ken@koort.ee  +372 50 41 061