EST RUS
 
Jõulurahu soovides 2014
Jõulurahu aeg on käes, kiirelt muutuvas maailmas on siis vähemalt ...
aasta 2013
Jõhvis tähistatakse rahvusvähemuste päeva

Käesoleva aasta 24.septembril tähistatakse Eestis juba traditsiooniks muutunud Rahvusvähemuste Päeva. Sel päeval korraldab rahvastikuminister Paul-Erik Rummo Jõhvi Kontserdimajas piduliku vastuvõtu, mille käigus tunnustab maakonna rahvusvähemuste ühenduste aktiivsemaid liikmeid ja vaadatakse dokumentaalfilmi Ida-Viru maakonnas tegutsevatest rahvusrühmadest. Kokku tegutseb maakonnas 28 rahvuslik-kultuurilist ühendust.

Eestis elab inimesi üle 100 erinevast rahvusest ja sellepärast kinnitaski valitsus eelmisel aastal rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo ettepanekul 24.septembri Rahvusvähemuste Päevaks,” ütles ministri esindaja Ida-Virumaal Ken Koort ja lisas, et see on ka põhjuseks, miks just sel päeval korraldatakse erinevates Eesti ja Ida-Virumaa kohtades kontserte ning vastuvõtte. Ka möödunud aastal toimus sellele päevale pühendatud kontsert.

See päev sobib hästi selleks, et esile tõsta ja ära märkida aktiivselt tegutsevaid ühendusi – minister annab sel päeval üle oma tänukirjad. Tänu Rahvusvähemuste Päevale on meil võimalus rõhutada rahvusvähemuste tähtsust ja rolli tänapäeva Eestis. Rahvusvähemuste tegevusest viimase pooleteise aasta jooksul räägib ka dokumentaalfilm, mida esitatakse sel päeval avalikkusele esmakordselt,” jätkas Koort.

Filmi looja Bruno Uustali sõnul jutustab see film Ida-Viru maakonna rahvusühendustest – nii nendest, kes tegutsevad juba üle 15 aasta kui ka nendest, mis alles hiljuti loodud. ???Film ise on 55 minutit pikk kuid materjali kogusin selle jaoks poolteist aastat. Me näeme ekraanil nii erinevate ühenduste sisemisi üritusi kui ka selliseid, kuhu on kokku kogunenud praktiliselt kõik maakonna rahvusvähemuste ühendused,” lisas ta.

Filmi nimeks on «Ida-Virumaa kultuuritiigel», mis lahti seletatult tähendab omalaadset katelt, kuhu on kokku kogutud erinevad kultuurid. Filmi mõte on näidata, et kuigi me oleme erinevatest rahvustest, oleme me siiski kõik koos ja see rikastab meid kõiki. Filmi loomist toetasid Hollandi fondid.

Rahvastikuministri vastuvõtule, mis toimub 24.septembril kell 16.00 Jõhvi Kontserdimajas, on kutsutud erinevate rahvus-kultuuriliste ühenduste juhid – nii maakonnast kui vabariigist tervikuna, kohalike omavalitsuste juhid, ettevõtjad ja erinevate riikide diplomaadid.

Allikas: Põhjarannik
[Lisatud 19.09.06]
Ken Koort
AS Panaviatic
Ken Koort  ken@koort.ee  +372 50 41 061